بازاریابی و تبلیغات مراقبت های بهداشتی

02 بهمن 1401

روش های اثبات شده برای مدیریت بازاریابی مراکز پزشکی، مراقبت های بهداشتی، کلینیکی و درمانی

روش های اثبات شده برای مدیریت بازاریابی هر مرکز مراقبت های بهداشتی و درمانی

روش های نوین و کاربری مدیریت بازاریابی پزشکی، مراقبت های بهداشتی، و بازاریابی بیمارستانی و کلینیکی در زمان های چالش برانگیز اجتماعی و اقتصادی

بازاریابی و تبلیغات مراقبت های بهداشتی می تواند پیچیده، گیج کننده و دلهره آور به نظر برسد.

اما اولین قدم‌ها در مسیر موفقیت تنها با همراهی کلینیک کسب و کار BsiCenter در روش های اساسی زیر بنا شده است. متخصصین کلینیک کسب و کار، نگرش شما را در حل معماهای که پیچیده و سه بعدی به نظر می رسد تغییر می دهند و همانند چراغ های پر نور رمز و رازها را آشکار می کنند و شما قادر خواهید بود یک ایده بزرگ را در یک لحظه درک کنید و آینده را روشن تر ببینید.

 

بازاریابی و تبلیغات مراقبت های بهداشتی
بازاریابی و تبلیغات مراقبت های بهداشتی

 

این لحظه خاطره انگیز با مشتری، شرکت‌کنندگان سمینار یا مخاطبانی که به آن‌ها همراه هستیم و همچنین برای خودمان به‌عنوان مدرسان بازاریابی مراقبت‌های بهداشتی و پزشکی و مشاوران شما بسیار ارزشمند است.

 

“تنها شش راه برای بازاریابی هر سازمان مراقبت بهداشتی وجود دارد. شش و تنها شش.”

 

مسلماً موضوع گسترده بازاریابی موفق مراکز پزشکی و مراقبت های بهداشتی و حوزه سلامت پیچیده و گاها گیج کننده است. صدها استراتژی و هزاران تاکتیک وجود دارد، اما درک این طرح شش نقطه ای، نقطه شروع قابل کنترلی برای گردآوری همه آن ها فراهم می کند.

 

کلینیک کسب و کار BsiCenter پیشنهاد می دهد تا مدیران مراکز پزشکی، درمانی و مراقبت های بهداشتی، برنامه های بازاریابی مشتریان خود را حول این عناصر اساسی سازماندهی کنند. برای بسیاری از مدیران، درک این شش بلوک ساختمانی اولیه، مدیریت بازاریابی مراکز مراقبت های بهداشتی سخت و پیچیده بنظر می رسد. با حضور مشاوران کلینیک کسب و کار، مسیر پیشرفت شما هموار خواهد شد.

 

کلینیک کسب و کار
کلینیک کسب و کار و هوشمندسازی تجاری

شش عنصر اساسی بازاریابی مراقبت های بهداشتی، پزشکی و درمانی

  1. بازاریابی ارجاعی حرفه ای: یک جریان قابل اعتماد و مداوم از مراجعات ورودی به بیماران از سایر منابع پزشکی، دندانپزشکی یا سایر منابع حرفه ای است و آ ن را می توان به عنوان یکی از اساسی ترین رگ های حیاتی بسیاری از ارائه دهندگان تخصصی حوزه سلامت است. منابع ارجاع حرفه ای را نمی توان بدیهی تلقی کرد حتی اگر یک کانال اصلی یا ثانویه باشد. ارجاع پزشک به صورت جادویی باعث برندسازی می شود و شما را به عنوان ارائه دهنده متخصص حوزه سلامت به همه معرفی می کند.

موفقیت نیاز به یک برنامه مدون و یک سیستم شکست ناپذیر دارد تا علاوه بر حفظ و پایداری باعث رشد روزافزون شود. کلینیک کسب و کار با داشتن تجربه گرانبها در این امر، سرعت رشد شما را دوصد چندان خواهد کرد.

 

  1. بازاریابی اینترنتی: از وب سایت ها و ابزارهای رسانه های اجتماعی گرفته تا پورتال های بیماران و اپلیکیشن های موبایل، بازاریابی آنلاین، کانال اصلی برای بازاریابی، تبلیغات و روابط عمومی است. دقیقاً نحوه استفاده شما از بزرگراه دیجیتال می تواند بسیار مؤثر و سودآور باشد یا باعث اتلاف وقت و هزینه زیادی شود. مهم آنست بدانید چگونه باید از آن بهره گرفت.

 

  1. نام تجاری: همه چیز در مورد متمایز شدن از دیگران به روشی مثبت است و تقریباً شامل هر فعالیت و فرایندی می شود که انجام می دهید. یک برند قدرتمند و متمایز برای کسب و کار مراقبت های بهداشتی شما بخشی از شهرت شماست. برندسازی معنادار و موثر بدون تلاش هدفمند و آگاهانه برای شکل دادن و بیان پیام درست در زمان مناسب رخ نمی دهد.

 

  1. بازاریابی داخلی: این عنوان شامل تمام راه ها و ابزارهایی است که شما با افرادی که از قبل شما را می شناسند، عمدتاً بیماران حاضر و قبلی، ارتباط برقرار می کنید. بسته به ماهیت فعالیت یا موقعیت شما، این مخاطب تاثیرگذار می‌تواند منبعی غنی برای ارجاع‌ها، خدمات اضافی، توصیفات و/یا تبلیغات شفاهی باشد.

 

  1. بازاریابی خارجی: رسانه هایی هستند که به بیماران احتمالی که شما را نمی شناسند دسترسی پیدا می کنند. تبلیغات در روزنامه ها، رادیو، تلویزیون، بیلبوردها و موارد مشابه مخاطبی را هدف قرار می دهد که باید بداند که شما پاسخی برای نیازهای بهداشتی آنها ارائه می دهید. حاشیه کمی برای خطا در بودجه رسانه خارجی وجود دارد که انتظار می رود بازده سرمایه گذاری قابل اندازه گیری ایجاد کند. بهتر است با همراهی مشاوران کلینیک کسب و کار بدانید در کدام رسانه، کدام مخاطب و با چه پیامی بازدهی سرمایه را افزایش می دهد.

 

  1. روابط عمومی: این عنوان، از جمله، شامل برنامه ریزی و ایجاد تبلیغات مراقبت های حوزه سلامت و قرار گرفتن در معرض مطبوعات رایگان، مانند مقالات روزنامه ها یا مصاحبه های پخش می شود. نتایج نهایی آسان به نظر می رسد و می تواند تأثیر مثبت و قدرتمندی داشته باشد. اما «مطبوعات آزاد» معمولاً ناشی از برنامه ریزی دقیق، زمان بندی خوب، پیام روشن و تلاش عمدی و آگاهانه است.

 

استراتژی بازاریابی درمانی
استراتژی های بازاریابی حوزه سلامت یا بازاریابی درمانی برای جذب بیماران و یا متقاضیان مراقبت های پزشکی امروزی

چه این یک منطقه آشنا باشد یا یک معمای پیچیده – و چه با کلینیک کسب و کار کار کنید یا نه – تنها شش راه برای بازاریابی هر سازمان مراقبت بهداشتی وجود دارد. از این لیست برای راهنمایی برنامه بازاریابی مراقبت های بهداشتی خود برای دستیابی به اهداف خود استفاده کنید.

کلینیک کسب و کار BsiCenter به‌عنوان یک مرکز تخصصی هوشمندسازی تجاری، می تواند بصورت تخصصی و بر اساس داده های کسب و کاری شما و تجزیه و تحلیل کسب و کار، همه عناصر مذکور را در یک برنامه بازاریابی سفارشی برای شما  قرار دهد و رشد پایدار شما را تضمین کند. لطفاً امروز با شماره 09124047438 ، با ما تماس بگیرید.

 

توجه: برنامه بازاریابی استراتژیک باید نتایج قابل اندازه گیری داشته باشد.

 

 

مقاله مرتبط و بسیار مهم

مروری بر استراتژی های بازاریابی حوزه سلامت یا بازاریابی درمانی برای جذب بیماران و یا متقاضیان مراقبت های پزشکی امروزی

 

 

مشاور ارشد و مربی هوشمندسازی کسب و کار

ابوطالب حبیبی ماچیانی

09124047438

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + سیزده =